VİZYONUMUZ & MİSYONUMUZ

Akil YMM olarak temel temel hedefimiz titizlikle belirlediğimiz misyon, vizyon ve hizmet ilkeleri doğrultusunda çalışmak, müşterilerimize hak ettikleri en kaliteli hizmeti tam zamanında sunabilmektir...

MİSYONUMUZ
VİZYONUMUZ

Vergi ve mali danışmanlık ile denetim sektöründeki uluslararası hizmet standartlarına ve mesleki mevzuata tam uyumlu, iş, kayıt ve raporlama süreçlerini gelişen yönetim teknikleri ile analiz edebilen bir anlayışla güvenilirliği, hizmet kalitesi, çözüme odaklı hizmet anlayışı ve rekabetçi konumu ile tercih edilen, yerli ve global pazarlarda aktif işletmelere hizmet veren bir takım olmaktır.

Günden güne gelişen global pazarlara açılan ülkemizde temel uzmanlık alanlarımız olan vergilendirme, muhasebe ve mali denetimde müşterilerimizin önünü açacak akılcı çözümler üretmek, beklentilerin ötesinde hizmet sunmak ve yaptığımız her işte bir değer yaratmakvizyonumuzu belirleyen temel unsurlardır. Akil YMM  alternatif fikirler üretir. Hizmet sunumunda kalite esastır.  Hedefimiz en büyük değil en kaliteli hizmette öncü olmaktır.

Güven
Çözüm Odaklı Yaklaşım

Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetçilik mesleğinin doğuş nedeni bu mesleğin tüm ilişkili taraflara sağladığı güven ortamıdır. Denetimden geçmiş veya Yeminli Mali Müşavir tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş bir mali tablo en yüksek derecede güveni yansıtmalıdır. Verdiğimiz cevaplarda, ürettiğimiz çözümlerde ve denetimler neticesinde görüşümüzü ihtiva eden her türlü mali bilgi ve tabloda bu güveni en yüksek düzeyde sağlamak ilk ve temel prensibimizdir.

Çözüm doğru sorudan başlar. Önce soru doğru mu? Çıkış noktamız burasıdır. Biz buna sıfır tabanlı düşünme adını veriyoruz. Her soru veya sorun en baştan ilgili olduğu tüm perspektiflerle birlikte ele alınarak, bazen sorular yeniden sorularak cevap ve çözümler üretilmelidir.Cevapta ve çözümde kalitenin en temel unsuru hatasızlıktır; Eksiksiz sorgulama süreci, hatasız bilgi ve çözümleme. Bu uğurda uluslararası standartlar ve meslek mevzuatının ötesinde toplam kalite yönetimi felsefesi ve uygulamaları ile ISO 9001 standartları önemli yol gösterici teknik ve yaklaşımlardır.